استاندارد الکتروموتورهای صنعتی کشور تدوین شد

بازده الکتروموتورهای ایران، ۲۵ درصد کمتر از میانگین جهانی
استاندارد الکتروموتورهای صنعتی کشور تدوین شد

» سرویس: علمي و فناوري – علم و فناوري ايران کد خبازده الکتروموتورهای ایران، ۲۵ درصد کمتر از میانگین جهانی
استاندارد الکتروموتورهای صنعتی کشور تدوین شد

» سرویس: علمي و فناوري – علم و فناوري ايران کد خبر: ۹۴۱۱۱۲۰۷۲۵۰
دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ – ۰۰:۳۴
مدیر بخش انرژی و تحقیقات شرکت نوسازی صنایع ایران از تدوین استانداردی برای راندمان الکتروموتورهای واحدهای صنعتی در راستای کاهش شاخص شدت انرژی در کشور خبر داد.

مهندس بهزاد موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری ایسنا یکی از دلایل بالا بودن شاخص شدت انرژی در ایران را راندمان ۵۰ درصدی الکتروموتورهای واحدهای صنعتی دانست و گفت: میانگین راندمان الکتروموتورهای دنیا ۸۵ درصد است که به منظور پایش و جایگزینی الکتروموتورهای موجود با نمونه‌های دارای بهره‌وری بالاتر، اقدام به تدوین استانداردی در این زمینه کردیم که این استاندارد تعیین شده و تا یک ماه آینده برای تصویب نهایی به سازمان ملی استاندارد ارائه می‌شود.

وی با اشاره به واگذاری طرح «پایش، تجهیز و جایگزینی الکتروموتورهای فرسوده» از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به این شرکت افزود: در این طرح قرار بر این بود تا الکتروموتورهای فرسوده را از بخش‌های صنعتی جمع‌آوری و اقدام به نوسازی آنها کنیم که بر این اساس مطالعات چند جانبه‌ای در زمینه سیستم‌های انرژی و الکتروموتورها انجام دادیم.

موسوی با اشاره به اهمیت الکتروموتورها اظهار داشت: مطالعات نشان داده است ۴۵ درصد برق تولیدی نیروگاه‌های دنیا صرف حرکت الکتروموتورهای بخش‌های صنعتی، واحدهای اداری و خانگی می‌شود که در ایران این سهم به ۶۵ درصد می‌رسد.

بر: ۹۴۱۱۱۲۰۷۲۵۰
دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ مدیر